Jasle ako najlepšia cesta
Odkladanie dieťaťa do jaslí je najlepšia cesta, aby z neho bol stádovitý a emocionálne retardovaný jedinec.
Dávanie detí do jaslí alebo v skorom veku odkladanie dieťaťa do škôlky na osem alebo i viac hodín je zo psychologického hľadiska škodlivé pre dieťa.
Síce podobne ako v iných oblastiach je dopad na dieťa individuálny a dá sa vykompenzovať do značnej miery zvýšenou pozornosťou dieťaťu v ostatnom čase, vo všeobecnosti však štúdie poukazujú na to, že tento trend má dopad na zhoršený prospech dieťaťa neskôr v škole alebo na jeho správanie a emocionálnu vyrovnanosť.
Niekedy rodiča k takémuto rozhodnutiu dotlačí vážna sociálna situácia, vtedy možno mať pre takéto konanie isté pochopenie. Horšie je, ak za tým stojí iný cieľ. Od karierizmu, po vlastné pohodlie alebo naivná predstava, keď si rodič zamieňa výchovu k stádovitosti so socializáciou.
Slovensko je poznačené rôznymi mantrami, ktoré tu šírili komunistickí ideológovia. Výchova v štátnych inštitúciách ako sú aj jasle, bola jedna z nich a množstvo ľudí to ovplyvnilo. Dnes zvlášť konzum a nové ideológie pokračujú v tomto trende na úkor slovenských detí a toho čo je pre ne najlepšie.
Related Posts
Študoval na Trnavskej univerzite v Trnave, kde získal titul PhDr. a neskôr na Žilinskej univerzite, kde štúdium ukončil ako inžinier. Pracoval v oblasti sociálnoprávnej ochrany dieťaťa. Neskôr sa zameral na oblasť grafiky, filmovej tvorby a aplikovanej informatiky. Admin webu nebojtesa.tv venovaného prevažne hodnotným filmom, ale aj tvorca webstránky zdravysex.sk zameranej na výchovu k láske, manželstvu a rodičovstvu. Okrem iného autor dokumentárnej série Hrady srdca Európy, animovaného seriálu Koraland a RPG hry Draci a pútnici. Manžel, otec ôsmich detí, z toho troch rómskych. Človek so záujmom o vedu, politiku, film, prírodu a spoločenské hry.